Coffee and Cigarettes + Roots /CZE/

Čas události: 30.6.2018 19:00 - 22:00
Místo: , ,
Facebook: https://facebook.com/events/159768954702861
Vystupuje: TAMTi

Brno jede do Prahy 🙂
Aneb jedinečná příležitost vidět hned dvě autorské longformy brněnských improvizačních skupin TAMTi – improvizační divadlo a Up the Glen.

Up the Glen: Coffee and Cigarettes
Coffee and Cigarettes je improvizační forma postavená na spolupráci herců, světla a zvuku. Všechny tři složky představení (herectví, světlo, zvuk) jsou improvizované. Performeři si berou inspiraci ze svého okolí nebo od sebe navzájem. Někdy je scéna vedená hereckou akcí, jindy specifickým světlem, nebo zvukem. Právě prolínání těchto tří složek, vzájemná spolupráce, kontrast a experiment jsou základem výpravy inscenace.
V představení můžete očekávat tři asi dvacetimunutové příběhy/situace. Co se přesně na scéně odehraje nevíme a objevíme to společně s vámi 🙂

Podobně jako ve stejnojmenném filmu od Jima Jarmushe i tato inscenace vypráví o malých, běžných, obyčejných a lidských situacích, ve kterých to vypadá, že se vlastně nic zásadního neděje. Jsou to však právě tyto situace, v nichž probíhá náš život tak, jak ho známe: bez dramatického dobarvení. Inscenace Coffee and Cigarettes ukazuje tyto momenty lidského života a staví je do kontrastu s vyhrocenou dramatickou situací, na kterou jsme z jeviště zvyklí.
Improvizační forma představení je zvolena záměrně pro zprostředkování autentických momentů, které na rozdíl od předem vybudovaných dramatických situací podle skriptu umožňují pohled do tvůrčí kuchyně herců a odkrývají jejich vlastní lidskost.

Hrají: Petr Holík, Hana Vrtalová
Zvuk: Ondrej Kalužák
Světlo: Anna Laborová (Giky Gumical) / Pavel Kuba
——————————————————–
Tamti: Roots
Improvizační představení Roots (Kořeny) vypráví příběh jedné rodiny, respektivě žen v rodině. Dvě protagonistky, spojené rodinnými pouty, se potýkají s všudypřítomným odkazem svých předků a snaží se definovat vztahy s ostatními členy rodiny napříč generacemi.
Je krev opravdu hustější než voda?
Postavy v Kořenech nabízí otevřený náhled na jejich silné i slabé stránky, na jejich sny, touhy i překážky, které jim přichází do cesty.
Emocemi nabytou longformu odehrajou herečky improvizačního týmu TAMTi – Peťa a Bára – a nabídnou vám pohled na to, co to znamená být součástí komunity, kterou jsme si nevybrali.

Hrají: Petra Giňová a Barbara Herucová

Posted in .

Událost byla automaticky jednorázově převzata ze stránek organizátorů. Pro detaily a aktualizace kontaktujte je.