Divadelní improvizace Hraj si

Čas události: 21.3.2019 18:00 - 20:00
Místo: Trojická 10, Praha 2, ,
Facebook: https://facebook.com/events/284010482301965
Vstupenky: http://www.druna.cz/hraj-si

Trénink divadelní improvizace je návyková hra, které je těžké se nabažit. Přicházíte proto, abyste se zlepšovali, a vracíte se už jen pro to potěšení hrát si. Při tom můžete objevit sami sebe, naučit se být osobití a opravdoví v mezilidských situacích, nabrat sebedůvěru a být rozhodní, tvořiví a přesvědčiví. Bavit se v každodenních situacích, i tam, kde jste ještě nedávno zažívali stres.

Tenhle trénink to je jízda. Zasvětí vás do umění bezprostřední akce, projdete cvičeními nejrůznějších dovedností. Ocitnete se v nevšedních situacích, dovolíte si pustit uzdu fantazii, užívat si nápady své stejně jako nápady těch druhých, smát se chybám a stavět na nich nové hrady. Jako v dětství, kdy všechno bylo jednoduché, tvárné a zajímavé. Neměli jste strach spálit se a vždy vás to něco nového naučilo.

Oblastmi, v nichž se den ode dne budete cítit silnější, jsou kreativita, která roste čím víc ji používáme, dovoluje vidět místa a možnosti ostatním skryté, pohotovost, umění jednat hned a s naprostou samozřejmostí, odvaha, schopnost stát vyrovnaně v ohnisku pozornosti ostatních, sdílet s nimi své nápady a nezakrývat své chyby, a spolupráce, ochota přispívat k celku, rozpoznávat příležitosti, které se nám nabízejí, a zároveň vytvářet příležitosti ostatním.

Umět reagovat v situacích, na kterých nám záleží. Tvořit, sršet nápady a mít odvahu je uskutečňovat. A nakonec zkoumat spolu to, co se odehrálo, a v čase mezi setkáními prověřovat nové dovednosti v každodenním životě. Objevit v sobě schopnost bavit především sebe a mimoděk také ostatní. …že byste rádi? Tak si vyhrňte rukávy a pojďte na to. Tímto kurzem vás provede Filip Karda. Zažijete, co byste jinde nezažili.

Skupina bude pracovat jako uzavřená, aby byla více kompaktní a společná práce měla větší dopad. Ze stejného důvodu je kapacita skupiny omezena na 12 účastníků.

Filip Karda
Skvělý herec a improvizátor, z něhož čiší nadšení a který vás nenechá na pochybách, že jeho srdce bije pro divadlo. Velký kus svého života zkoumá herectví ze všech stran, hledá jeho aspekty, barvy a možností. Přitom aktivně učí a jeho pověst se šíří mezi těmi, kdo chtějí improvizovat skutečně do hloubky. Vede vás k tomu, jak být opravdoví, spontánní a přirození. Jak hrát samozřejmě, jako byste to žili.

Ukáže vám jak se posunout od hraní ke hře a nevázanosti. Přitom prohlubujete schopnost vžít se do sebe, hledat rovnováhu mezi citlivostí a rozhodností. Improvizuje už desátým rokem, improvizuje ve skupinách i sám, vystudoval Brněnskou JAMU a nyní se na pražské DAMU věnuje autorské tvorbě a pedagogice. Je zkušený, zapálený a přitom skromný a po chvíli v jeho blízkosti dostáváte chuť se od něho učit.

Cena 5 840 Kč za celý kurz na období 17. ledna – 11. dubna s výjimkou 28. února (12 lekcí) při platbě zálohy do 7. ledna, poté cena 6 240 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 2 840 Kč.

Posted in .

Událost byla automaticky jednorázově převzata ze stránek organizátorů. Pro detaily a aktualizace kontaktujte je.