IMPROHRY s hlasem a tělem: PŘEKVAP SE!

Čas začátku: 5.8.2022 19:00
Čas konce: 7.8.2022 15:00

Místo: Trpoměchy u Slaného
Facebook: https://facebook.com/events/1235768900296073

🔸Je přirozené, aby se naše těla vyjadřovala skrze dech, hlas a pohyb.

🔸Odjakživa lidstvo používalo tanec a zpěv nejen jako nástroj pro komunikaci a vyprávění příběhů, které jim umožňovaly pochopit přirozený svět, ale také jeho prostřednictvím intuitivně podporovali pocit bezpečí a propojením, jak se sebou sama, tak i na kolektivní (komunitní) úrovni.

🔸Přijďte zažít to samé s námi a hravou formou prožít setkání se sebou, s druhými a s dobrodružstvím improvizace bez hodnocení.

🔸Každé tělo může znít a hýbat se.Strávíme společný čas v bezpečném prostoru hravým zkoumáním našich možností vyjádření v jejich pestrosti.

Informace a přihlášky:
http://www.hlasohled.cz/cze/dilny/dilny-2022/4-7-srpna-improhry-s-hlasem-a-telem-prekvap-se.html

❓Jak poznat tvořivý impuls a jak ho vzít do hry? Jak ho rozvíjet?

❓Jak pracovat s přítomným okamžikem?

❓Jak podpořit spontánní improvizaci?

❓Jak si sám sobě nepřekážet, když chci rozvíjet tvořivost?

❓Jak spolu souvisí práce s tělem a hlasem a jak mohu jedno podpořit druhým?

LEKTORKY

🍀Glynis HULL-ROCHELLE pochází z USA, ale už 30 let žije v Praze. V jejím životě není den, kdy by nezpívala. Používá hlas ve své práci v novém cirkusu, v dramaterapii a terapii zaměřené na tělo. Jako terapeutka podporuje své klienty v prohlubování jejich spojení se sebou samými a světem. Při své práci se denně přesvědčuje, že dech, hlas a pohyb jsou nástroje, které pomáhají tělu v jeho schopnosti se uzdravit. Když s nimi improvizujeme, můžeme zjistit o sobě hodně zajímavých věcí.

🔹V roce 2021 založila amatérský pěvecký sbor soustředěný na lidská práva. Sbor využívá zpěv k vyjádření touhy po osobní a kolektivní autonomii a vzájemné podpoře ve světě, kde toto není samozřejmostí.

🔹Zpěv pro ní byl vždy zdrojem autentického vyjádření, cestou pro zpracování emocí a také společenstvím. Je primárně pohybářka, ale kde je pohyb, tam často najdeme i zpěv! Pozitivní přínosy hlasu a zpěvu na individuální i skupinové rovině jsou opakovaně potvrzovány neurovědeckým výzkumem.

🍀Ridina AHMEDOVÁ je hudebnice, performerka a autorka audiodokumentů. V současné době koncertuje především jako součást projektu HLASkontraBAS, který vytvořila spolu s kontrabasistou Petrem Tichým ( nominace na cenu Anděl 2016).

🔹Skládá a zajímá se o možnosti hlasu. Vytvořila projekt Zpěvomat, který každý rok rozeznívá ulice Prahy a dalších měst, založila Hlasohled, centrum pro práci s lidským hlasem. V poslední době vzbudily rozruch a veřejnou debatu podcast a Sádlo na Radiu Wave a stejnojmenné představení. V návaznosti na to vytvořila a vede projekt Moje tělo je moje. Je absolventkou FHS UK a také muzikoterapie při Západočeské univerzitě.

ORGANIZAČNÍ INFORMACE

KDY: víkend 5. – 7. srpna 2022

KDE: Otevřený prostor, Trpoměchy u Slaného (www.otevrenyprostor.cz)

CENA: 4850,- zahrnuje kurzovné, ubytování a společné snídaně.

PŘIHLÁŠKA: https://forms.gle/XKygLUYXpP4dikCN7

UBYTOVÁNÍ: přímo v Otevřeném prostoru viz. přihláška

STRAVOVÁNÍ: lze si doobědnat oběd v ceně 225 (vege – polévka, hlavní chod a salát), pokud bude min. 10 zájemců.


Událost byla automaticky jednorázově převzata ze stránek organizátorů. Pro detaily a aktualizace kontaktujte je.