5 rad za pět let Neil+1

Neil si už pět let zve k sobě na scénu neimprovizátora, lehce ho vyzpovídá a pak spolu hrají představení osudy tohoto diváka silně inspirované.

Ego v cestě aneb Co má Češka na Keithovi

Když jsem se vrátila z workshopu Keitha Johnstonea, největší legendy improvizačního divadla tak, jak ho v Česku znám, vlastně jsem vůbec nevěděla, jak reagovat na otázku „Tak co Keith?“ Peťa Giňová byla na workshopu s Keithem Johnstonem během léta 2016 v Londýně. Na stejný workshop vyrazila i Bára Herucová, která napsala svou reportáž pod titulem Mít pohovku na jevišti je základ aneb Mé setkání s Keithem Johnstonem. Co Keith… ? […]

Mít pohovku na jevišti je základ aneb Mé setkání s Keithem Johnstonem

Když se mi poprvé dostala do ruky kniha Impro od Keitha Johnstona s divadelní improvizací jsem teprve začínala a moc jsem o ní nevěděla. S každou stránkou se mi však otevíral spletitý a fascinující svět člověka, který se vzbouřil formálnímu vzdělávacímu systému, a který měl tak velkou chuť se učit a poznávat, že se téměř všechno naučil sám. Keith pro mně představuje […]

Slavnostní spuštění nového webu

S heroickými náklady a po hromadě práce je konečně spuštěn nový web České improvizační ligy. Co tady v tuto chvíli můžete vidět? Pyšní jsme na automaticky aktualizovaný kalendář představení a workshopů. Na co se můžete těšit? Máme rozepsanou řadu článků na blog, (a uvítáme další texty od vás 🙂 ).  

Letní improtréninky 2016

Je léto. Množství představení se smrsklo na pár osamělých vlaštovek, k tomu zhusta na vzdálených letních festivalech. O to větší je však nabídka otevřených tréninků pro improvizátory i širokou veřejnost.