Letní improtréninky 2016

Je léto. Množství představení se smrsklo na pár osamělých vlaštovek, k tomu zhusta na vzdálených letních festivalech. O to větší je však nabídka otevřených tréninků pro improvizátory i širokou veřejnost.


Benjamínkem mezi letními tréninky je Impro v parku. Pořádá jej druhým rokem Škola improvizace. Zatím vždy běžel všechny pondělky v srpnu, po loňském volném vstupu bylo letos vstupné nastavené na 100 Kč (ovšem celé věnované na Borůvka o.p.s.). Díky tomu se zvládlo během pěti pondělků vybrat krásných 21.006,- Kč na dobrou věc.

Impro v parku bylo nejvhodnější pro úplné začátečníky, většina cvičení probíhala ve dvojicích, trojicích či velkém společném kruhu. Velkou výhodou byla přítomnost dvou lektorů, takže vysvětlování některých složitějších (leč i tak jednoduchých cvičení) mohlo být vedeno formou praktické ukázky. Zároveň  díky tomu nevadila rekordní průměrná návštěvnost okolo 40 lidí.

Tréninky probíhaly v okolí Tiskárny na vzduchu ve Stromovce.


Třetí ročník už mají za sebou bezplatné Tyrkišové pondělky. Jednotliví členové improvizační skupiny KIŠ si rozebrali všechny červencové pondělky, a každý přinesl nějaké zajímavé konkrétní technické téma. Pracovalo se tak mimo jiné na klaunství, realistickém ztvárnění malých dětí a puberťáků, či na práci se statusy.

Průměrně  se vyskytovalo 12 lidí, z toho zhruba polovinu zaplnili přímo členové KIŠe, tréninky probíhaly v Kiší zkušebně na Praze 6.


Pátý ročník oslavily letos bezplatné Letní improúterky. Všechny úterky v červenci a srpnu se tak v Letenských sadech scházelo mezi 10 – 30 účastníků od úplných nováčků po zkušené matadory, aby pronikli do tajů nějaké (či několika) konkrétní kategorie, vyzkoušet jsme si mohli například Dva na pět, Ruce, Žužu challenge  či Site-specific muzikál.
Většinu Letních improúterků vedl Vašek Černý.


I příští léto třeba bude možné věnovat se takhle intenzivně improtréninkům.

Fotografie Tomáš Kunst a Ondřej Nečas

Posted in Navštívené workshopy.

Pohybuje ve světě improvizace od roku 2012 (i když základy byly položeny ještě dříve). Hlásí se ke skupinám KIŠ, VIP, A45, Improliga, Fofr v županu, Plameňáci a dalším.