Improteens (13+)

Čas události: 1.2.2022 15:30 - 17:00
Místo: Husova 9, 110 00 Praha, Česká Republika
Facebook: https://facebook.com/events/2249966761830973

Pro ty, co mají chuť objevovat divadlo, které vzniká teď a tady se skupinou stejně naladěných lidí. Chceš-li trénovat svou schopnost pohotové reakce a zároveň najít v sobě vždy klid na odpověď s nadhledem a humorem, přijď si užít divadelní trénink spolupráce a souhry s trochou adrenalinu. Naučíš se mnoho o sobě i o partnerství na jevišti, ale hlavně si užiješ radost ze hry.
Divadelní improvizace pro mládež je cílená na upevňování sebevědomí a autenticity ve veřejném vystupování, zlepšení komunikačních schopností a spolupráce se skupinou.
lektor:Mgr. MgA. Eva Čechová PhD.
termíny kurzu:1. února – 19. dubna 2022
časová dotace:1 x týdně, 90 minut (ÚTERÝ 16.30 – 18.00)
počet studentů:16
cena: 10 lekcí 4000 Kč; 400 Kč / lekci
rodinné slevy
Přihlášení na:zivapedagogika@gmail.com

Mgr. MgA. Eva Čechová PhD. je pedagog DAMU, výuce herectví a improvizace se věnuje už od roku 2000, kdy byla zakládajícím členem První pražské improvizační ligy. V práci se skupinou kombinuje svou improvizační zkušenost se short forms Divadelních sportů (Theatre sports) a psychosomaticky orientovanou volnou improvizací. Dále se zabývá autorským a dokumentárním divadlem, herectvím, režií a klaunérii. Vzdělávání pedagogů v psychosomaticky změřených kurzech osobnostního rozvoje a  komunikace rozvíjela na katedrách bohemistiky Pedf Ústí nad Labem a FFUK v Praze.
Je lektorkou a koordinátorkou kurzu Kreativní pedagogika při Katedře autorské tvorby a pedagogiky DAMU.

„Mou největší školou bylo studium u prof. Ivana Vyskočila a dalších jedinečných pedagogů na Katedře autorské tvorby a pedagogiky, kde dodnes působím. Jde o celostní přístup k přirozenému projevu opřený o objevování individuálních možností řeči, pohybu, hlasu a tvorby. Je to proces neustálého znovuoživování vlastní autenticity a právě tohle mě v divadle i v práci s druhými nejvíc zajímá. Myslím, že je důležité tyhle principy předávat dál.“


Událost byla automaticky jednorázově převzata ze stránek organizátorů. Pro detaily a aktualizace kontaktujte je.