Napříč okamžikem 4: Progresky a IMPRO Samé Vody

Čas začátku: 19.5.2016 19:30
Čas konce: ..

Místo: Divadlo D21, Záhřebská 21, Královské Vinohrady
Facebook: https://facebook.com/events/1547204708916392
Vystupuje: Progresky

Napříč okamžikem je divadelní pořad, ve kterém vám Improliga každý měsíc představuje dvě divadelní skupiny hrající různé formáty improvizačního divadla. Naším cílem je ukázat, že s improvizačním divadlem se dá dělat úplně všechno. Improzápasy už určitě znáte. Ale co longformy, hudební improvizace a freeformy? To vše na jednom místě, jednou měsíčně.

Progresky: Longformy, http://progresky.cz
Longformy jsou druhem divadelní improvizace. Jak napovídá už sám název, jedná se o tzv. „dlouhou formu“, tedy improvizovanou, souvislou a vědomou činnost herců na jevišti, která není omezena časem. V této improvizační formě se klade důraz na příběh a charaktery jednotlivých postav, které v příběhu vystupují.
A teď trošku lidsky. Pod pojmem divadelní improvizace si můžeme představit nepřipravený dramatický projev herce na jevišti. Znamená to, že vše, co divák vidí na jevišti, vzniká tady a teď. Herci se neřídí žádným scénářem, nemají připravený pohyb na jevišti a žádné kulisy ani kostýmy. Hrají v tom, co je jim příjemné a prostředí vytváří jen náznakově – zvuky, pohybem, pantomimou. Jediným nástrojem, který herci mají, je jejich mozek, pohotovost a spolupráce s ostatními členy souboru. Při večeru longforem tedy herci ani diváci do poslední chvíle, než příběh začne, netuší, co se na jevišti bude dít. Na rozdíl od jiných forem improvizace nejsou longformy jen legrační, nastolují i vážnější témata.

IMPRO Samé vody: Napříč okamžikem, http://samevody.cz
Totální divadelní improvizace. Jako vždycky, vždycky jinak.
Divadelní uskupení IMPRO Samé vody čítá čtyři stálé herce a jednoho vrtkavého hudebníka kteří se dohromady na jevišti pokoušejí tvořit a splétat příběhy, který jim vnukne daný okamžik. Bez scénáře, bez příprav, bez kostry a jiných zbytečností.

Hrají: Agáta Dušková, Martin Dušek, Sofia Adamová, Jáchym Kliment
Hudba: Petra Bílková
Světla: Kryštof Eliáš

Vstupné 120 Kč
Lístky budou k dipozici na pokladně divadla D21

Posted in .

Událost byla automaticky jednorázově převzata ze stránek organizátorů. Pro detaily a aktualizace kontaktujte je.