Všimni si! – kurz divadelní improvizace

Čas události: 25.4.2019 18:00 - 20:00
Místo: Druna, Trojická 10, Praha 2, Praha
Facebook: https://facebook.com/events/2245268465711454
Vstupenky: http://www.druna.cz/vsimni-si

Úzce zaměřený kurz divadelní improvizace, ve kterém půjdeme při hledání inspirace až do nejkrajnějšího detailu. Naučíme se vidět příležitost pro zažehnutí akce i v těch nejnevinnějších činnostech, jako je podrbání se na hlavě či kýchnutí. Poznáme, že vše kolem nás je prodchnuto možnostmi, často až výzvami pro další děj a vývoj.

Zároveň při tom budeme nahlížet dovnitř sebe, kde je svět, který nikdy neutichá. V něm se odehrává alchymie pocitů, které zrovna cítíme. Ty jsou naší součástí a dávají nám možnost nenuceně vdechnout život našim postavám. Naučíme se je vidět, cítít, prožívat a nakonec zhmotňovat a využívat jako náboj pro naši hru.

Na tomto kurzu budeme vnímat, naslouchat a nechávat k sobě přicházet. Nebudeme se snažit o vtip. Ten přijde sám, až se mu bude chtít. Ale až přijde, bude to opravdu on. Najdeme v improvizaci jednoduchost a ukážeme si, jak je méně často mnohem více. A na závěr si to všechno ověříme a ovoce sklidíme na závěrečném představení.

Trénink hravosti. Trénink snižování vlastní důležitosti. Rozvoj zvládání pocitu trapnosti. Uvolnění, setkání s prima lidmi.
Patrik Rücker
Kurz je krok hlouběji pro pokročilé a zároveň skvělý vstup do divadelní improvizace pro odvážné nováčky. Užijeme si spoustu legrace a co víc – to co se naučíme nezůstane jenom za zdmi sálu. Možná vám partner či partnerka řeknou, že jste nějací živější a pozornější, možná rozveselíte skupinku neznámých lidí ve výtahu. Začnete cítit více radosti a inspirace v každodenních situacích, objevovat nové možnosti v komunikaci s druhými. Nechte improvizaci překonat vaše očekávání. Jdeme na to!

Skupina bude pracovat jako uzavřená, aby byla více kompaktní a společná práce měla větší dopad. Ze stejného důvodu je kapacita skupiny omezena na 12 účastníků.

Zkušenosti účastníků Filipových hodin improvizace
Šel jsem na kurz improvizace a nestaral jsem se, jak se kurz jmenuje. Jmenoval se „Hrej si …“ A je to správné pojmenování. V kurzu jsem zjistil, že už si neumím hrát, stejně jako většina ostatních účastníků. Filip nás však s laskavým důrazem přinutil být zase trochu dětmi a hrát si. Kdybych si z kurzu nic jiného neodnesl, ty dvě hodiny hry každý týden byly nesmírně osvěžující. Ale z kurzu jsem si odnesl mnohem více než osvěžení.
Petr Svoboda
Na kurz divadelní improvizace Filipa Kardy jsem šel hlavně ze zvědavosti. Chtěl jsem vyzkoušet nové věci a poznat nové lidi. Filip je skvělý učitel, který dokáže se svými studenty komunikovat otevřeně a přitom velmi ohleduplně. Hlavně ho impra velmi baví, což vnáší ohromnou energii a nadšení do jeho hodin. Pokud je pro vás při učení důležitá sympatická a milá osobnost lektora, pak musíte poznat Filipa!
Honza Kovanda
Kurz Hraj … si bych doporučila každému. Já přišla s tím, že jsem chtěla být kreativnější. Získala jsem ale něco mnohem víc a trénink improvizace nečekaně pozitivně ovlivnil i můj osobní a pracovní život. Naučila jsem se být otevřenější a udělat si z otevřenosti svoji životní filozofii. Dokážu teď lépe utlumit ten věčně přítomný kritický hlas v mé hlavě, nebrat se zas tak vážně a zvládnout situace, ve kterých nevím, co přijde za pět sekund – prostě je ustát.
Eliška Unger

Filip Karda
Skvělý herec a improvizátor, z něhož čiší nadšení a který vás nenechá na pochybách, že jeho srdce bije pro divadlo. Velký kus svého života zkoumá herectví ze všech stran, hledá jeho aspekty, barvy a možností. Přitom aktivně učí a jeho pověst se šíří mezi těmi, kdo chtějí improvizovat skutečně do hloubky. Vede vás k tomu, jak být opravdoví, spontánní a přirození. Jak hrát samozřejmě, jako byste to žili.

Ukáže vám jak se posunout od hraní ke hře a nevázanosti. Přitom prohlubujete schopnost vžít se do sebe, hledat rovnováhu mezi citlivostí a rozhodností. Improvizuje už desátým rokem, improvizuje ve skupinách i sám, vystudoval Brněnskou JAMU a nyní se na pražské DAMU věnuje autorské tvorbě a pedagogice. Je zkušený, zapálený a přitom skromný a po chvíli v jeho blízkosti dostáváte chuť se od něho učit.

Cena 4 280 Kč za celý kurz na období 25. dubna – 20. června (8 lekcí + závěrečné představení) při platbě zálohy do 11. dubna, poté cena 4 680 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 280 Kč.

http://www.druna.cz/vsimni-si

Posted in .

Událost byla automaticky jednorázově převzata ze stránek organizátorů. Pro detaily a aktualizace kontaktujte je.