workshop DIVADELNÍ IMPROVIZACE „Autenticita ve hře, autenticita v sebevyjádření“

Čas začátku: 20.5.2022 18:00
Čas konce: 22.5.2022 16:00

Místo: Motyčkovic klika
Facebook: https://facebook.com/events/516741563119138

V příbězích nás nejvíce zajímají postavy a vztahy plné opravdovosti. Jak tedy zahrát autenticky postavu a charakter postavy? Jak být autenticky v hraném charakteru a příběhu? Je možné být sám sebou a přitom improvizačně ztvárnit nějaký charakter postav v improvizovaném příběhu?
Budeme se dotýkat své vlastní autenticity, tak abychom mohli být autentičtí v tvorbě, v postavách a improvizovaném příběhu, který nám bude vznikat v okamžiku „tady a teď“. Budeme hledat hráčskou opravdovost ve hře i ve vlastním vyjádření skrze hru a improvizaci.

Víkendový workshop pro všechny, kteří chtějí poznat, zažít a ochutnat kouzlo divadelní improvizace. Pro začínající i mírně pokročilé improvizátory. Pro všechny, kdo chce!

Přihlášky, kontakt, více info: https://www.buresovakaterina.cz/kurzy/

V pátek 20.května se sejdeme a ponoříme se do procesu tvorby improvizačního divadla.
Víkend nese téma „AUTENTICITA VE HŘE, AUTENTICITA V SEBEVYJÁDŘENÍ.“

Čeká nás intenzivní víkend, kdy si budeme osvojovat principy improvizačního divadla skrze hru, pohyb, různá improvizační cvičení a kategorie. Ale také díky svému tělu, hudbě a jejímu rytmu. Budeme trénovat napojení se na sebe, na svého parťáka ve hře, na samotnou hru a vznikající příběh. Tak abychom mohli v okamžiku tady a teď, odhodit kontrolu nad vznikajícím příběhem a dovolovat si ho tvořit, tak jak potřebuje.
Budeme v bezpečné a laskavé atmosféře experimentovat, „dovolovat si“ nechat se překvapit tím, co vzniká. Kromě toho, že budeme společně budovat bezpečné prostředí k tvorbě, pozorování a improvizování, si to taky budeme nesmírně užívat a smát se. A věřím, že vše prožité a objevené si odnesete do svého reálného života.

Improvizace je také čas pro sebe, pro radost i cenné objevy, prostor pro experimenty a trénování si věcí, na které si v reálném světě třeba ještě netroufáme.

Předchozí zkušenosti s divadlem nebo divadelní improvizací nejsou vůbec potřeba. Potřebujete jen své tělo, nadšení, chuť si hrát a chuť nechat se sami sebou překvapovat.

Termín: 20. – 22.5. 2022

Časy: pátek 18 – 21 hodin, sobota 10 – 21 hod, neděle 10 – 16 hodin

Místo: Motyčkovic Klika (www.motyckovicklika.cz ) – Horská 165, Liberec – Kateřinky

Cena: 3 333,- Kč, v ceně není zahrnuto stravné a nocležné. Na místě je možné přespání za poplatek 150 Kč/noc. Je možné domluvit hromadné stravování.

Přihlášky: katerina@buresovakaterina.cz, 777 561 405

Těším se na setkání s Vámi.
Těším se na společnou hru a radost z ní. Těším se na příběhy, které budou vznikat skrze nás a improvizaci v bezpečném prostoru bez souzení sebe sama a ostatních.


Událost byla automaticky jednorázově převzata ze stránek organizátorů. Pro detaily a aktualizace kontaktujte je.