Workshop: Bez masky

Čas události: 17.6.2018 10:00 - 17:00
Místo: Žižkostel, , Praha
Facebook: https://facebook.com/events/1625147737520613

Bez masky

Jako herci a lidé se rádi schováváme za různé masky, jako improvizátoři se rádi schováváme za mnoho vtipů, slov a akce. Pohodlí a bezpečí nás tak učí stereotypům, které nám brání překročit vlastní stín a vykouzlit na jevišti něco magického.

Během workshopu budeme pracovat především na takzvaných „soft skills.” Ikdyž máte kvalitní příběh a znáte svoji postavu do morku kostí, tak stále nemáte vyhráno, protože to, na co se dívá divák, jste vy. Představte si, že máte večer vystoupení, perfektně nacvičenou adaptaci Romea a Julie, krásné kostými a scénu, text vám lahodí v uších a vy se nemůžete dočkat, až vystoupíte. Když dorazíte do divadla, tak ale zjistíte, že na poslední chvíli manažer přeprodal vaše představení zájezdu turistů z Kyrgistánu. Otázka zní: Dokážete je pobavit i tak?

Témat workshopu se nabízí mnoho: Co je to hra? Vztah s partnerem na jevišti. Osobní kouzlo. Jak na tvorbu postavy? Jak být zábavný? Jak se otevřít divákům a jak s nimi komunikovat? Jak probudit svoji fantazii? Jak být krásný?

To je zhruba práce na rok, ale přesto se pokusíme nalézt alespoň něco málo. Workshop je založen na poznámkách a zkušenostech, co jsem si dovezl z kurzu klaunérie a Buffonské komedie z Francie od Philippa Gaulieriho, což je svérázný stařík, který učí divadlo zcela po svém. Kromě mnoha zajímavých her budeme hledat osobní kouzlo, které máme každý jinde, a proto bude v druhé části kladen důraz na indivualní přístup.

Workshop povede:
Ondřej Lidický je slampoetrista ve výslužbě, světoběžník, improvizátor, experimentátor, performer a klaun. Byl dlouholetým členem pražského improvizačním týmu Kiš, nyní jeden z trenérů improskupin Improti a Chempro. Je republikovým výhercem soutěže FameLab zaměřené na popularizaci vědy. Z posledních představení: site-specific představení Cataplace pod režií Iriny Andreevy, autorská one-man show OH MY HEAT!!! a Old man and Facebook. Z inspirativních workshopů, kurzů a setkání: Philippe Gauliery, Phill Burgers (Dr. Brown), Eric Davis (Red Bastard), Lionel Menard, Mark Smith (zakladatel Slam poetry).

Přihlášky posílejte na mail: ondrej@lidicky.name
Cena workshopu: 600 kč

Posted in .

Událost byla automaticky jednorázově převzata ze stránek organizátorů. Pro detaily a aktualizace kontaktujte je.